MUSLUSPOR - 1980
MUSLUSPOR FUTBOL TAKIMI - 1980

Musluspor 1979 yılında kuruldu. Kuruluşundan itibaren iyi bir kadroya sahip olan Musluspor'un genç takımı bir kez Zonguldak şampiyonluğunu kazandı. Musluspor 1. amatör kümeye yükseldikten sonra düştü ve 1990 yılında, Kazköyspor'la başabaş geçen mücadelenin ardından, 2. Amatör Küme Filyos Gurubu 1.'si olup, tekrar 1. amatör kümeye yükseldi.

Zonguldak genç takımlar şampiyonu olan Musluspor'un en çok dikkat çeken futbolcuları Özer ve Ceyhan idi. Daha sonra Özer Erdoğan profesyonel oldu, 3. lig takımlarında ve Zonguldakspor'da oynadı. Özer Erdoğan Muslu'nun (Musluspor'un) en çok tanınan ve en başarılı profesyonel futbolusudur. Sonradan, Özer'den daha iyi profesyonel kariyeri olan futbolcu çıkmadı. (Kazköy'den Hüsnü Akın hariç.)

Musluspor kuruluncaya kadar, Işıkveren-Kazköy-Muslu yöresinin tek federe takımı Işıkspor'du; ancak, Işıkspor yönetiminin Çatalağzı Termik Santralı'nda çalışan küçük bir azınlığın elinde kalması, Musluspor'un kurulmasına zemin hazırladı.

Musluspor futbolcularından Metin Mert ve Fehmi Akın'ın yönetimle aralarının açılması ve kadroya girememeleri üzerine, Kazköyspor'un kurulması girişimleri başladı ve 1985 yılında Kazköyspor kuruldu. Kazköyspor ve Musluspor 1990 yılında (1989-90 sezonunda) aynı gurupta mücadele ettiler. Daha zayıf kadroya sahip olmasına rağmen, daha iyi idman yapan ve daha disiplinli olan Musluspor, her ne kadar Kazköyspor'u yenemedi ise de, 1 puan farkla Kazköyspor'u geçip, gurup birincisi oldu ve 1. amatör kümeye yükseldi. 

Daha sonra Kazköyspor çöküşe geçti ve 1992 yılında kurulan Muslu belediyesinin himayesine bırakıldı. Musluspor, kulüp başkanı Mevlüt Başoğlu'nun ölümünden sonra, bir ara Tekin Özpoyraz tarafından yönetildi ise de, zamanla Kazköyspor'un çöküşüne yol açan yönetim krizi ve olanaksızlıklar Musluspor'u da etkiledi. Musluspor yönetimi Belediyespor'a katılma kararı aldı. 1998 yılında Kazköy (Cumhuriyet Mahallesi) Belediyespor'la Musluspor birleşti ve Muslu Belediyespor adını aldı.

MUSLUSPOR HAKKINDA - Musluspor'un Kuruluşu ve Geçmişi Hakkında Kısa Bilgiler

Giriş Sayfası

Kazköyspor Hakkında

 Kazköyspor

© Erdoğan Tan - 2001